Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Beşiktaş kanadından ve diğer kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler Ghezzal’ın dünya kupası sonrası sağlıklı ve tam kapasiteyle sahalara dönüş yapacağı yönünde.

Jese gerçekte tam olarak uç santrafor olarak oynamıyor. Bu sebeple verimsiz bir kadro planlaması olabilir. Jese yerine Ali Sowe’u almanı öneririm veya 5’li orta sahada skorer orta saha oyuncularıyla oynaman daha verimli olabilir.

Milli takımdan süregelen Umut Meraş – Şenol Güneş birlikteliği 8+3 kuralı sebebiyle dönem dönem Beşiktaş bünyesi altında da devam edecektir. Fakat tam anlamıyla Masuaku’yu keseceğini düşünmüyorum.

Comunio Trend - Trend listesine ''Güneş'' doğdu. ''Tosun Paşa'' zirveden selamı çaktı!

İki gol bir asistle galibiyete katkı sağlayan Cenk adeta gövde göstersi yaptı ve Beşiktaşlı taraftarlara Şenol Güneş ile birlikte olan şampiyonlukları hatırlattı.

Devam oku...

Maxi Gomez’in futbolculuğuna hiçbir sözüm yok fakat arkasında da hiç fena olmayan bir Umut Bozok var ve Türk statüsünde oynuyor. Bu da Maxi Gomez’in her hafta kusursuz oynaması gerektiğini gösterir aksi takdirde formayı belli başlı maçlarda Umut’a kaptıracaktır.

Fenerbahçe’de daha önce de belirttiğim gibi kimsenin yeri garanti değil. Bu sebeple bol rotasyonlu kadroda Batshuayi ne kadar iyi oynasa da yedek kalacağı maçlar olacaktır. Değeri yükselmişken satıp daha çok süre bulan bir forvet alabilirsin.

Diedhiou’nun Farioli takımın başında olduğu sürece ilk 11 olmayacağı kesinleşti diyebiliriz. Ahmed Hassan ve Wilson Eduardo ikilisi varken Diedhiou kendini gösterecek yeterli süreyi bulamayacaktır.

Öneri köşesi 13. hafta - Derbilerin sürpriz golcüsü Josef de Souza!

Özellikle Şenol Güneş’in takımın başına geçmesiyle birlikte motivasyon seviyesinin de yükseleceğini düşünüyorum. Derbi gözüyle bakmadan Josef’i kesinlikle değerlendirebilirsiniz.

Devam oku...

Tolga çıktığı 9 maçta 1 gol 3 asist ile oynayarak 7.17 sofascore ortalaması tutturdu. Orta saha için hiçte fena olmayan bu performans, takımında yerini almak için yeterlidir diye düşünüyorum.

Rakitsky’nin talihsiz bir sezon başlangıcı yaptığı aşikar. 7 maçta tam 4 sarı ve 2 kırmızı kartla oynadığını görmek Comunio menajerlerini hiç şüphesiz endişelendiriyordur. Bende naçizane satmanı öneririm.

Son 2-3 haftadır Mame Diouf ben bu takımın as santraforuyum dercesine top oynuyor. Trabzonspor maçında attığı iki golle de yerini sağlamlaştırdı. Muhammet Demir’in yedek kalacağını düşünmekle birlikte satmanı tavsiye ederim.

Eksiklerin Gölgesinde 13. Hafta - Savunma kısmında yapacağı istatistikler ile iyi bir puan kazandırabilir.

Eren kadar iyi ve etkili bindirmeleri ve driplingleri olmasa da işin savunma kısmında yapacağı istatistikler ile iyi bir puan kazandırabilir bu hafta Denswil.

Devam oku...

Adana Demirspor Stambouli ve Badou Ndiaye ikilisi ile kemik gibi merkez orta saha kurgusu oluşturdu. Gökhan İnler ise bu ikiliye takviye olarak yedekten gelen oyuncu rolünü üstlendi. Malum Adana’nın yüksek tempolu oyun anlayışı 38 yaşındaki Gökhan’ı fazlasıyla yıpratıyor. Comunio kadronda ilk 11 olarak değil ama alternatif olarak tutman daha mantıklı olacaktır.

Elbette elinizdeki kadro bu sorunun en gerçekçi cevabı fakat en çok puan toplama potansiyeli olan formasyon şahsi kanaatimce net olarak 3-4-3’tür. Ve bu formasyonda 3 tane hücumcu bek oyuncusu 4 tane skorer kanat ve 3 tane santraforla puan patlamaları yaşayabilirsin.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »