Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Transfer sezonu Comunio menajerlerini heyecanlandırsa da, ligde ki mevcut oyuncularında geçmiş sezonlarda yükselişe geçtiğini gördük. Yeni transferlere akın edilirken evdeki pirinçten olmamanızı öneririz. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de oynayan 6 tane yükselişe geçmesi muhtemel oyuncuları sizler için derledik.

Her ne kadar performans ön planda olsa da, oyuncunun aldığı süre, lige yaz ve kış transfer dönemlerinde katılmaları, sakatlıklar ve teknik direktör tercihi etkileri mevcut.

Bünyamin Balcı (127 puan)

Geçtiğimiz sezon çıkış yapması beklenen oyuncuların başında geliyordu. Adı Fenerbahçe’yle sıkça anılsa da bu transfer döneminde kendisinden pek söz edilmedi diyebiliriz. Bunun sebebinin performansında ki düşüş olduğunu görmek mümkün. Nuri Şahin ile Antalyaspor büyük bir değişimin içine girdi. Bünyamin’de bu değişimden yeni sezon da payını alarak yükselişe geçecektir.

Benjamin Stambouli (153 puan)

Adana Demirspor’da maçların çoğunda görev alarak istikrarlı bir görüntü sergilese de Comunio menajerleri için beklentilerin altında kaldı. Süper Lig’e geçen sezon katılmasını ve Adana Demirspor’un uzun aradan sonra lige yükselip yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu düşünürsek, oturmuş bir kadro ile performansını yükselteceğini düşünüyorum.

Comunio'ya sor! Hangisi satılmalı: Biglia mı, Hamsik mi yoksa Fernando mu?

Hamsik ile ilgili sakatlık ve Avrupa macerası dolayısıyla kafamda soru işaretleri bulunsa da tercihimi Biglia’dan yana kullanıyorum.

Devam oku...

Dylan Saint-Louis (123 puan)

Gol ve asistleri ile skorer oyuncu hissiyatı veriyor olsa da oyun içerisindeki istikrarsızlığı puan toplayamamasına sebep oldu. Teknik direktör değişikliği ve pozisyonunda ciddi bir rakibinin olmamasını göz önünde bulundurursak, bu sene skor katkısı ve oyun olarak kendini daha çok gösterebilir. Sezon başında hızla çıkışa geçebilecek oyunculardan birisi olabilir.

Mamadou Fall (67 puan)

Geçtiğimiz sezon devre arasında takıma katıldığı için alışma sürecini pek bulamayan Fall, kısa süreli oynamasına rağmen gol ve asist katkıları yaparak yeni sezona sinyal yaktı diyebiliriz. Kasımpaşa’nın golcü özelliklere sahip oyuncuları bulmasını da göz önünde bulundurursak bu senenin sürprizlerinden olabilir.

Futbolcu önerileri: Başarılı kadroların gizli silahları 1M ve altı ‘kelepir’ oyuncular!

Dikine oyun anlayışı, asist yeteneği ve fırsat bulduğu anlarda kaleyi yoklaması Kerem’in dikkat çekici özelliklerinden öne çıkanları.

Devam oku...

Erdoğan Yeşilyurt (136 puan)

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ın takımdan ayrılmaları sonrasında performansının düşüşüne bir de uzun süreli korona ve sakatlık dönemleri eklenince toparlanması zaman aldı. Ligin son haftalarına doğru geçmiş günlerinden esintiler vererek yeni sezona umut ışığı yaktı. Bir dönem adı Beşiktaş’la ciddi bir şekilde anılsa da inişli çıkışlı performansı buna engel oldu. Bu sezon Sivasspor’un parlayan yıldızı olabilir.

Ahmed Musa (100 puan)

Geçtiğimiz sezon başında Karagümrük’e katılan yetenekli oyuncunun performansı Comunio menajerleri için yeterli değildi. Bunların dışında istikrarlı oyunu ile neredeyse çoğu maçta sahadaydı. Teknik direktör değişikliği ve lige alışma süreçlerini göz önünde bulundurursak, yeni sezonda skorer katkısı da artarak ön plana çıkacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »