Herkese Merhabalar,

Süper Ligde geride kalan 30 haftalık süreçte oyuna sonradan girip skora katkı veren ‘’Joker Oyuncuları’’ sizler için hazırladık. Keyfili okumalar.

Umut Bozok

Sezon başında katıldığı Kasımpaşa’da harika bir sezon geçiren Umut Bozok bu sezon ligde 14 gol kaydetti. Gösterdiği bu güzel performans ile de Milli Takım kadrosuna çağrıldı. Maçlara 11’de başlama ihtimali bu listede bulunan diğer oyunculara nazaran daha kuvvetli olan oyuncu, bu sezon 30 maçın tamamında süre aldı ve sadece 7’sinde sonradan oyuna dahil olup 5 gol kaydetti. Joker olarak görev aldğı maçlarda 39 dakikaya 1 gol sığdıran Umut, 5 maçta 196 dakika sahada kaldı. 214 puan ile Kasımpaşa’nın en çok puan kazandıran oyuncusu konumunda bulunuyor. Ayrıca en çok puan kazandıran forvet oyuncusunu olduğunu da belirteyim.

Oğuz Aydın

Sezonun ilk devresinde pek forma şansı bulamayan oyuncu 4 maçta sadece 55 dakika süre bulabilmişti. İkinci yarı itibariyle 3ü ilk 11 olmak üzere toplam 9 maçta 134 dakika süre buldu. Bu sezon toplam 5 golü bulunan oyuncu bunların 4’ünü sonradan oyuna girip kaydetti ve tam bir joker oyuncusu olduğunu bizlere gösterdi. Joker olarak süre aldığı maçlarda 33 dakika da 1 gol kaydeden Oğuz değerine değer katmaya devam ediyor. 30. hafta itibariyle 88 puanı bulunuyor. 7,18 reyting 6,29 puan ortalaması ile oynadığını da belirtelim.

Milli aranın ardından sakatlıktan dönmesi beklenen puan avcıları!

Süper Lig’de son düzlüğe girililirken sakatlıklarla boğuşan önemli oyuncular sahalara dönmek üzereler. İşte Milli ara ile birlikte takımlarına katılmalarını beklediğimiz puan avcıları.

Devam oku...

Dimitrios Pelkas

Geçtiğimiz sezonun Fenerbahçe adına en etkili oyuncularından olan Pelkas, bu sezon tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir türlü istenen performansı gösteremedi ve yedek kulübesinin daimi üyesi oldu. Bu sezon attığı 4 golün tamamını sonradan oyuna girip kaydetti. Son iki haftada rakip fileleri 2 kez sarstı. Toplamda 70 puanı bulunan Yunan oyuncu 3,5 puan ortalaması ile oynuyor. Son iki haftada attığı goller ile geri dönüş sinyali verse de onu bir süre daha kulübede göreceğimizi düşünüyorum.

David Tijanic

Tijanic sezon başında katıldığı Göztepe’de istenilen performansı bir türlü gösteremedi. Bu sezon toplam 25 maçta forma giyen oyuncu bunların 17’sinde oyuna sonradan girdi. Attığı 4 golün tamamını da oyuna sonradan girip kaydetti. Toplamda 90 puanı bulunan oyuncu, 6,7 reyting 3,6 puan ortalaması ile oynuyor. Bu performansı ile önümüzdeki haftalarda da yedek kulübesinde olacağını düşünüyorum.

Milli Takımın yolunu tutan Süper Lig futbolcuları Comunio verileri ile mercek altında!

Stefan Kuntz tarafından ilk kez milli takıma çağrıldı. Son haftalarda performans olarak düşüşe geçti. 5,62 puan ortalaması ve 6,93 reyting ortalaması ile oynadığını da belirtelim.

Devam oku...

Danijel Aleksic

Listemizdeki son isim Başakşehir’in orta sahası Danijel Aleksic. Aleksic bu sezon inişli çıkışlı bir performans gösteriyor. 30. Hafta itibariyle 119 puan kazanmış durumda. Bu sezon süre aldığı 25 maçın 14’ünde oyuna sonradan dahil olup 3 gol 2 asistlik bir performans gösterdi. Son haftada oynan Adana Demirspor maçında da sonradan oyuna girip gol attığını belirtelim.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »