Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]
Devre arasının en hareketli takımlarından biri olan Trabzonspor 5. transferini bitirdi. Kouassi, Edin Visca, Puchacz ve Yusuf Erdoğan’dan sonra geleceğe yatırım yaptı ve Altınordu’dan Enis Destan ile anlaşmaya vardı. Genç yaşına rağmen Türk futbolseverler tarafından tanınan ve Türkiye’nin forvet sorunlarını çözmeye aday bir futbolcu olarak görülen Destan, böylece ilk kez Süper Lig’te boy göstermeye hak kazanacak.

 

Enis Destan kimdir ve kariyeri

Futbola genç yaşında Altınordu kulübünde başlayan İzmirli futbolcu, bu takımda profesyoneliğe kadar yükseldi. 2019 yılından beri Altınordu’da düzenli olarak forma giyen genç futbolcu özellikle geçen sezon attığı gollerle kendisinden söz ettirdi. Hatta Şenol Güneş bir dönem kendisi A Milli Takım’a dahi davet etti. 2020/21 sezonunda çıktığı 30 resmi maçta 14 gol ve 3 asist ile oynadı. Hedefinin her zaman Avrupa’da oynamak olduğunu açıklamıştı. Türkiye’de tüm büyük kulüplerin ilgisini çeken genç santroforun transfer olması uzun zamandır bekleniyordu.

İstatistik İmparatorluğu: 'Pas' kategorisinde Süper Lig'in en iyileri. Comunio adına en can alıcı veriler ele alınıyor!

Yeni bir seriye başlıyoruz. Bu seride Comunio oyuncularının aldıkları puanların algoritmasını detaylı olarak inceleyeceğiz. veriler vasıtasıyla sizlere ufak ipuçları ve öneriler sunmaya çalışacağım.

Devam oku...

 

Trabzonspor yarışı kazandı

Uzun transfer hikayelerinin sonunda kazanan Karadeniz ekibi oldu. Genç futbolcuların gelişimine önem veren, onları daima destekleyen ve Türk futboluna kazandıran bir ekip olarak bilinen Trabzonspor, Enis Destan için adeta biçilmiş bir kaftan oldu. 4,5 yıllık bir sözleşmeyle ve 600 bin Euro bonservis bedeliyle Enis Destan bordo mavili ekibe dahil oldu. Altınordu ekibinin ayrıca sonraki satıştan 27,5% bir pay hakkı bulunuyor.

 

Enis’ten beklentiler

Türk futbolu’nun Enis’ten beklentileri olduğunu söylesek yanlış olmaz. Yıllardır modern bir pivot santrafor eksikliği bulunan Türkiye, bu sorunu Enis ile çözebilir. 1,85 boyu ve hareketli futbol stiliyle kendini kolayca ıspatlayabilecek potansiyele sahip bir futbolcu. Trabzonspor Enis’ten uzun yıllar faydalanmak isteyecektir. Bu sezon olmasa bile önümzdeki sezon onu daha fazla maçta görme fırsatımız olacaktır. Abdullah Avcı genç futbolcuyu yavaş yavaş Süper Lig seviyesine çıkaracaktır ve Destan’ın gelişimi için en uygun hocalardan biri olduğunu söylemek gerekir.

Trabzonspor Enis’in hayallerinin gerçekleşmesi için tüm gerekli altyapıya ve anlayışa sahip. Umarız ki bir çok genç yıldız gibi oda şöhrete kapılıp kendini kaybetmez ve Türk futbolu ve hatta Dünya futbolu onu yıllar izlemekten keyif alır.

Trabzon’da Enis Destan’a başarılar diliyoruz ve kariyeri için doğru adım olmasını umuyoruz.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Hasan Memiş

Tüm makaleler Hasan Memiş »