Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Bir Süper Lig sezonunun daha sonuna gelmek üzereyiz. Sezon sonuna dogru bir çok futbolcuda performans artışları görebiliyoruz. Bu artışlarla birlikte daha önce değerli olan bazı futbolcular kısa vadeli planlamaların dışında kalabiliyor. Sezon sonuna doğru dakika bulmakta zorlanan ve bununla birlikte performansları düşen futbolcuları derledik.

Mame Diouf 9.590.000

İkinci devre: 8 maç, 24 puan, puan ort. 3.00
Süper Lig’in en başarılı yabancı fotvetlerinden biri olan Mame Diouf, özellikle İlhan Palut’un ayrılması ile birlikte ciddi bir performans düşüklüğüne uğradı. Süper Lig severlerin golcülüğünden şüphe duymadığı Senegalli forvet, son haftalarda iyice ikinci planda kendine yer edinmeye başladı. Konyaspor’dan bu sezon iyi performans beklemek biraz hayal ürünü olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte Mame Diouf’u satmak kadrosunda bulunduruan menajerler için sezon sonuna doğru kısa vadeli bir yatırım olacaktır.

Joao Figueiredo 8.940.000

9 maç, 33 puan, 3.33 puan ort.
Elim deprem felaketi sonrası Gaziantep FK’dan Başakşehir’e geçen Bezilyalı forvet, bir fırsat transferi olarak lanse edildi. Gaziantep’te etkileyici performanslar gösteren Joao, Başaksehir’de bu performanslara ulaşamadı. Bir depremin insan üzerinde yarattığı etkiler tam olarak bilinemez, fakat bu ruh halinden kurtulmak çok kolay değildir. Bu yüzden Figueiredo’dan bu sezon iyi performanslar beklemek haksızlık olur. Seneye daha güçlü dönmesi dileğiyle.

Form Grafiği - İstanbul Avrupa yakası listeye tamamen hakim!

Borini ile güzel bir birliktelik yakalayan Senegalli oyuncu, türbülanslı geçen Galatasaray kariyerinin ardından Kasımpaşa günlerine geri döndü.

Devam oku...

Diego Rossi 3.140.000

9 maç, 35 puan, puan ort. 3.89
Bir türlü kendini Fenerbahçeli taraftarlara benimsetemeyen Rossi, sezon sonu ayrılma olasılığı da yüksek olarak görünen futbolcular arasında bulunuyor. Son haftalarda ilk 11’de kendine yer bulmakta iyice zorlanan kanat forvet, sıradışı bir performans sergilemezse bu rolden sezon sonuna kadar kurtulamayacaktır. Jesus’un zaman zaman çok güvendiği bir oyuncu olan Diego, bu güveni yitirmiş gözüküyor. Zararın neresinden dönerseniz kardır.

Philippe Keny 3.200.000

9 maç, 20 puan, puan ort. 2.50
Geldiğinde türk futbolseverler icin kapalı kutu olan Keny, Başaksehir’de kendini ıspatlamak adına çok uğraştı. Hayallerdeki forvet olmadığı kısa sürede anlaşılan Senegalli genç forvetin, sezonun geri kalanında potansiyelini ortaya çıkarması pek mümkün görünmüyor. Bu sezon Başaksehir’in belkide en büyük sorunu golcü bir forvet bulamaması oldu. Keny’de bu yaraya merhem olamadı. Gelecek vaad eden bir futbolcu, ama bu sezon beklentileri düşürmek gerekiyor.

Öneri köşesi 29. hafta – Başarılı fubolcu son 12 maçta 108 puan toplayarak maç başına 9 puan ortalaması yakaladı.

Özellikle isabetli şut ve anahtar paslarının fazlalığı onun yüksek puanlar kazandırmasına yardımcı oluyor. Kasımpaşa maçında da yüksek puanlar getireceğini düşünüyorum.

Devam oku...

Ahmed Hassan 3.860.000

8 maç, 27 puan, puan ort. 3.38
Nam-ı diğer „Koka“ Ersun Yanal’ın gelmesiyle birlikte aniden gözden düştü. Yeni transferlerin gelmesiyle birlikte ilk 11’de kendine yer bulmakta zorlanan Mısırlı golcü, gayet başarılı bir sezon geçiriyordu oysa. Yanal olduğu sürece kendini ıspatlamakla uğraşacak gibi gözüküyor. Comunio kullanıcıları son hafta planlamalarını Ahmed Hassan üzerinden yapmamalarını tavsiye ediyorum.

 

 

Yazar: Hasan Memiş

Tüm makaleler Hasan Memiş »