Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Bu hafta yazımızın konusu son 5 haftanın en formda en çok puan getiren 5 oyuncusu olacak. Liste herkesi şaşırtacak şekilde 2 takımın oyuncuları tarafından domine edildi. Daha fazla vaktinizi almadan yazımıza geçelim.

1. Mbaye Diagne 16.540.000

Senegalli oyuncu türbülanslı geçen Galatasaray kariyerinin ardından Kasımpaşa günlerine geri döndü. Borini ile güzel bir birliktelik yakalayan Diagne son 5 maçta 5 gol 1 asistle 53 puan puanı hanesine yazdırdı. 

Comunio'ya sor: Eksi bütçeden çıkmak için Ferdi veya Masuaku ile yolları ayırmam gerek. Hangisini satayım?

İstatiksel olarak baktığımız zaman iki oyuncuda aynı sayıda maça çıkmış. Şimdi sezon içerisinde yaptıkları istatiskler ve topladıkları puanların durumuna bir göz atalım...

Devam oku...

2. Nathan Redmond 13.860.000 

Sezon başında Ada ekibi Southampton’dan gelen Redmond sezon boyunca dalgalı performanslar sergiliyordu. Fakat yazımızın konusu olan son 5 maçta adeta çıldırmış vaziyette. Fenerbahçe maçının kaderini tek başına belirledi diyebiliriz. 5 maçta 3 gol 3 asistlik performansı sayesinde topladığı 49 puanla listenin ikinci sırasında yer alıyor. 

3. Vincent Aboubakar 25.080.000 

Beşiktaş’ta 3. dönemine başlayan Kamerunlu forvet, adaptasyon sürecinin ardından eski günlerine geri döndü. 5 maçlık periyota tam 6 gol ve 1 asist sığdırarak 47 puanın sahibi oldu. 

Sezonun ikinci devresine hayal kırıklığı ile başlayan futbolcular: Hâlâ satma vakti gelmedi mi?

Konyaspor’a transferinin ardından bir müddet yedek kaldıktan sonra formayı Muhammet’ten alan Diouf Hatay günlerini hatırlatan performanslar izletiyordu.

Devam oku...

4. Fabio Borini 16.590.000

İtalyan yıldız Karagümrük forması altında her ne kadar beklentileri karşılamış olsa bile Pirlo ile birlikte farklı bir seviyeye çıktı. Sezon genelinde 15 gol 8 asist yaparak ulaşılması güç bir noktaya ulaştı. Takımın hücum konusunda liderliğini üstlenen Borini 5 maçta 2 gol 1 asist yaparak 45 puan topladı. 

5. Arthur Masuaku 7.980.000 

Listenin olağan şüphelileri hücumcuların aksine beşinci sıradan bir savunma oyuncusu kendine yer buldu. Her ne kadar bek olsa da Beşiktaş hücumları için değerli olan Masuaku, bu süreçte tabelaya da 1 gol 1 asist yazdırarak 40 puan toplamayı başardı.

 

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »