Sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Takımının geri kalanını bilmediğimden dolayı bu soruya sağlıklı bir cevap veremem. Fakat orta sahana ve defansına güveniyorsan bay geçen ve ligden çekilen takımların rakiplerinin haftayı boş geçmesi sebebiyle kadronun sayısal olarak çeşitli olması senin için avantajlı olacaktır. Satmanı önermem. 

Oyuncu değer algoritmasını daha önceki yazılarımızda detaylı olarak ele almıştık. Fakat kısaca açıklamak gerekirse bir oyuncunun piyasa değerini o oyuncuya olan talep ve oyuncuya verilen fiyat teklifleri belirlemektedir. Bu sayede menajerlerin oyuncuya olan ilgisiyle orantılı olarak bir ortalama oluşturmaktadır. Bu ortalama da oyuncunun günden güne değişen piyasa değeridir. Oyuncu değer algoritmasına detaylı olarak aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  

Ghezzal sezon başından bu yana üst üste iki tane sakatlık yaşadı. Bu sakatlıklar oyuncunun ritmini ve form tutma sürecini sekteye uğrattı. Fenerbahçe maçında da Redmond’un olağanüstü performansı sonrası bir süre yedekten takıma dahil olacağını düşünüyorum.

Sezonun ikinci devresine hayal kırıklığı ile başlayan futbolcular: Hâlâ satma vakti gelmedi mi?

Konyaspor’a transferinin ardından bir müddet yedek kaldıktan sonra formayı Muhammet’ten alan Diouf Hatay günlerini hatırlatan performanslar izletiyordu.

Devam oku...

Geçtiğimiz hafta itibariyle Galatasaray’ın galibiyeti ve Fenerbahçe’nin mağlubiyetiyle birlikte bay haftalarını göz önünde bulundurmazsak puan farkı tekrar 9’a yükseldi. Beşiktaş ile de 11 puan fark var. Bana göre bu puan farkından çok daha önemlisi Fenerbahçe’nin Beşiktaş’a yenilmesi taraftar, takım ve camia bazında son yıllarda kronikleşen bir kırılmaya yol açtı. Belki matematiksel olarak Fenerbahçe hala yarışın içinde fakat psikolojik olarak yarıştan uzaklaştığını görebiliyoruz. Beşiktaş maçında taraftarın kendi oyuncularını ıslıklayıp rakip oyuncuları alkışlaması, yönetimi istifaya davet etmesi, Jorge Jesus ile Ali Koç’un soyunma odasında tartışma yaşaması bunu bize doğrular nitelikte. Beşiktaş’ın ise deprem dolayısıyla ligden çekilen takımların oynadığı tüm maçların geçersiz olması talebi geçtiğimiz günlerde TFF başkanı tarafından net bir şekilde veto edildi ve kamuoyuyla paylaşıldı. Tüm bu gelişmelerin olduğu ortamda Galatasaray her ne kadar formsuz ve rakiplerine karşı zorlansa da en avantajlı kulüp durumunda. Ve Galatasaray’ın final oynama, şampiyonluk yarışlarında son düzlüğe girildiğinde hatasız oynayarak sonuca ulaşma konusunda ne kadar mahir olduğunu biliyoruz. Bu sebeplerden ötürü Galatasaray’ı bir adım önde görüyorum.

Esasen Sofascore alanında en güvenilir, hızlı ve doğru veri paylaşan platform diyebiliriz. Oyuncu ratingleme işlemleri yapılırken kullanıcılarla paylaşılan verilerin yanı sıra birçok parametre kullanılıyor. Uygulamanın mantığını anlamak için detaylı ve sürekli olarak oyuncu istatistiklerini takip edip çıkarımlarda bulunmak mümkün. 

Hiç şüphesiz Adana Demirspor maçında hücumda tıkanan, bir türlü gol bulmayı başaramayan Galatasaray’a nefes oldu Midstjö. Rotasyonda Berkan’ın gerisine düşerek süre bulmakta bir hayli zorlanıyordu. Adana maçında attığı golle muhakkak Okan Buruk’un gözüne girmiştir fakat hala ilk 11 oynayacağını düşünmemekle birlikte, yedekten gelerek daha çok süre bulacağını düşünüyorum.

Süper Lig'in en agresif futbolcuları: Maç haftalarını bize zehir edebilecek potansiyele sahip isimler!

Bu liste, maç haftası kadronuzu kurarken veya transfer listesinde ilgi duyduğunuz futbolcu olduğunda aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Devam oku...

Comunio, kurumsallık kapsamında her türlü işbirliği, öneri ve şikayeti dikkate almaktadır. İlgili ekibimiz tüm çağrılara son derece titizlikle ve hızla karşılık vermektedir. Konusu her ne olursa olsun tarafımıza ulaştırılan tüm maillere en geç 24 saat içerisinde dönüş sağlanmaktadır. Reklam, işbirliği, öneri ve şikayetleriniz için info@comunioturkey.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Pozuelo konusunda spesifik bir açıklama yapmam doğru olmaz çünkü Konyaspor takım halinde geçtiğimiz senelere göre hem takımın iskeletini oluşturan oyuncularını hemde İlhan Palut’un ayrılığı sonrası takım kimliğini kaybetti. Yeni hoca Stanojevic takımın başına geçtiğinden beri denemelerde bulunuyor fakat henüz takımı istenilen düzeye çıkaramadı. Stanojevic macerasınında uzun soluklu olmayacağını düşünüyorum.  

Daha önceki yazılarımızdan birinde de benzer bir soru gelmişti. Ve o yazıda bazı kaynaklarda Şenol Güneş’in Rosier’den memnun olmadığı yönünde haberler aldığımızı, kadroda Onur Bulut’a şans verme ihtimalini söylemiştik. Nitekim öyle oldu ve Onur Bulut takıma dahil olduğundan bu yana ilk 11 olarak görev alıyor. Önümüzdeki süreçte de Rosier’in forma giyeceğini düşünmüyorum. Satmanı öneririm.

Futbolcu Önerileri 3-5M: Pirlo'nun vazgeçilmezi, sisteminin bel kemiği oldu.

Gelecek vaad eden bir oyun oynayan semt ekibi, Pirlo ile birlikte önümüzdeki sezon devam edecek mi büyük merak konusu. Bu ekibin bel kemiklerinden biride Ozdoev oldu.

Devam oku...

Crespo Fenerbahçe’nin bol rotasyonlu kadrosunda sezon başı hatrı sayılır dakikalar almasına karşın 2 aydır tek bir dakika bile sahada kalamadı. Anladığımız kadarıyla JJ kendisini artık planının bir parçası olarak görmüyor. Fakat Portekizli teknik direktörün sezon bitmeden ayrılacağına dair kuvvetli iddialar mevcut. Bu durumun gerçekleşmesi halinde yeni hocanın tekrar kendisini değerlendirmesi de muhtemel.

Bu öneriyi üç kategoriye ayırarak yapmak istiyorum. Kadro planlamasında bütçenin önemini düşünürsek yüksek, orta ve düşük bütçeli olarak takımında daima oynayan ve katkı veren oyuncuları tavsiye edeceğim. 

1 – Guilherme – Konyaspor (7.980.000)

2- Jonas Svensson – Adana Demirspor (3.210.00)

3- Bünyamin Balcı – Antalyaspor (720.000)

Belhanda kariyeri boyunca böyle bir oyuncuydu. Belki de onu yeteneklerine rağmen daha üst seviyelere çıkaramayan da saha içi ve saha dışı disiplinsiz davranışlarıydı. Takıma döndüğünde mutlaka süre bulmaya devam edecektir fakat kırmızı görmeyeceğinin teminatını kendisi dahi veremez.

 

İstatiksel olarak baktığımız zaman iki oyuncuda aynı sayıda maça çıkmış. Ferdi 1 gol 2 asist, Masuaku ise 2 gol 3 asist ile oynuyor. Comunio istatistiklerinde de Ferdi 131 puan ve maç başına 5,46 puan ortalamasıyla oynarken, Masuaku 148 puan ve maç başına 6,17 puan ortalamasıyla oynuyor. Masuaku’yu tutup Ferdi’yi satman daha makul gibi görünüyor.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »