Foto: © Seskim Photo [Imago Images]
Hangi haftada olursak olalım fiyat – performans transferlerine ihtiyacımız oluyor. Belirli mevkilere takviye yaparken belirli yerlerden de taviz vermek zorunda kalıyoruz. Böyle durumlarda da düşük değerli ve iyi oyunculara ihtiyacımız oluyor.

Bu haftaki yazımda ekonomik olarak elinizi güçlendirmesini beklediğim oyuncuları derledim. Herkese iyi okumalar diliyorum.

Emre Mor 1.220.000

Karagümrük’ün yeni transferi olan Emre, bence ligimizde süperstar olabilecek potansiyele sahip. Ancak bunun olması için takımca iyi bir grafik yakalamaları lazım. Şota ise henüz böyle bir takım olabileceğinin sinyalini veremedi. Takım oyununda tam bir iyileşme göremedim. Eğer bu konuda bir gelişme olursa Emre Mor, takımına çok büyük fayda verebilir. İyi bir yatırım olabileceğini düşünüyorum.

Comunio Süper Lig'in Çiçeği Burnunda Yenileri - İtalyan oyuncular genellikle ligimizde iyi performans gösteriyorlar.

Orta sahanın farklı noktalarında görev yapabiliyor. İtalyan oyuncular genellikle ligimizde iyi performans gösteriyorlar. Bu sezon Seria A’da 6.54 ortalama reytingle mücadele etmiş.

Devam oku...

Filip Damjanovic  640.000

2 maçtır ilk 11 olarak maça çıkan Damjanovic, oyun içi hırsıyla beni çok memnun etti. Takımın sanki uzun yıllardır bir parçasıymış gibi tutkuyla mücadele etti. Pozisyon almasını ve kesiciliğini beğendim. Konyaspor için iyi bir transfer olmuşa benziyor. Kadroda bulundurulabilir.

 Gökhan Gül 1.560.000

Maçlarında en çok gol atılan takım olan Kasımpaşa’nın kadrosundan futbolcu bulundurmak bence çok önemli. Ön hatta görev alan isimlerden eğer kadronuzda bulunduramadıysanız üzülmeyin, Gökhan Gül son haftalarda çok formda. Uzaktan denediği şutlarla rakip kalede tehlike yaratabiliyor. Böyle bir fiyattayken bence çok iyi verim alınabilir.

 Carlo Holse 1.610.000

Son zamanlarda dalgalı bir grafik sergileyen Samsunspor’un potansiyeli en yüksek seviyede olan futbolcusu bence Holse. Hem şut kalitesinin yüksek olması hem de dar alanda da etkili oyunlar ortaya koyabilmesi onu bir adım ileri taşıyor. Ben sağ kanattan ziyade 10 numara oynaması taraftarıyım. Bu gerçekleşirse performansını bir kat daha arttırabilir. İyi bir yatırım olabileceğine inanıyorum.

Menajer Kadro Analizi – Geniş kadro her zaman avantaj sağlamayabilir, transfer döneminde nakite çevirmek gerekir.

Menajerimiz Miller 22/23 liginde 1253 puanla 4. sırada bulunuyor. Başarılı gidişatını daha da arttırmak için birkaç tavsiye vermeye çalışacağım. Umarım faydalı olur.

Devam oku...

 Riccardo Saponara 920.000

Ankaragücü’nün yeni transferi sonradan oyuna girdiği Sivasspor maçında tatmin eden bir futbol izletti bize. Yakın zamanda ilk 11’e yerleşip kadronun önemli oyuncularından biri olabilir. Bu gerçekleşmeden ve fiyatı makul seviyelerdeyken yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum. Hücumcu oyuncularını erkenden kadroda biriktirmek faydalı olacaktır.

 Deniz Türüç 2.130.000

2 Milyon değerinin altı konseptine bir tane istisna eklemek istiyorum. Kendisini çok formda ve başarılı buluyorum. Piatek’le yakaladığı uyum sayesinde birbirlerini çok ileri taşımaya başladılar. Sadece idare etmek için değil ligin kalan kısmında kadronun değişmeyecek bir futbolcusu olabilir. Eğer istikrarını sürdürebilirse farklı bir hikaye yazabilir Deniz. Bu fiyata alınabilecek açık ara en iyi oyunculardan birisi bence kendisi. Kesinlikle ve şiddetle öneriyorum.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »