Foto: © Imago / [Seskim Photo]

Herkese yeniden merhaba… Önümüzde geride bıraktığımız haftalara nispeten daha rahat bir fikstür haftası var. Bu hafta uzun bir yazı olmayacak ancak dilimiz döndüğünce sizlere sürprizleri önermeye çalışacağım. Hadi başlayalım.

 

Mario Gavranovic – Kayserispor

Kral geri döndü. Döner dönmez de ayağının tozuyla yokladı Malatya filelerini. Bu hafta rakip Sivasspor… Sivasspor bir iyi bir kötü ne olduğu belirsiz bir şekilde oynuyor. Özellikle Henrique’nin olmadığı maçlarda çok zorlanıyor. Fajr’ın formu gayet iyi ama Gradel’de gol anlamında uzun zamandır bir suskunluk var. Bu karşılaşmada ev sahibi kazanmak isteyecektir. Sivas’ın da önde oynayacağını düşünürsek gollü bir karşılaşma izleyebiliriz. Ev sahibinden Gavranovic kendisini tercih edenleri üzmeyebilir. İsviçreli yıldız ilk adayım.

 

Afrika kupasına gidecek futbolcular listesi. En az 3 maç kaçıracaklar!

En çok 3 oyuncuyla Hatayspor futbolcu gönderecek. Turnuvaya katılacak futbolcular 3-6 arası maç kaçırma ihtimalleri bulunuyor.

Devam oku...

 

Ahmed Hassan – Konyaspor

Konyaspor üstün formunu Serdar Gürler’e borçlu desek abartmış olur muyuz bilemem ama deplasman ekibi Beşiktaş’ın sahada Serdar olmamasına sevindiğini düşünmek yanlış değil. Serdar yok, Sokol da uzun zamandır formsuz. Benim sezon başında gösterdiğim ve önerdiğim yıldız adaylarından Ahmed Hassan için bu maç kendini ortaya koyma maçı olabilir. Ben Sokol’un bu karşılaşmada yedek kalabileceğini düşünüyorum. Beşiktaş üç maçtır iyi gitse de bence hala “olabilmesine” çok var. Bu maçta da üç puan “Serdarsızlığa” rağmen bence Konya tarafında… Oynaması halinde ki oynayacağını düşünüyorum, maçın adamı Ahmed Hassan olabilir.

 

Dimitrios Pelkas – Fenerbahçe

Kim derdi ki geçen sezonun azı dişi olan Pelkas’ı sürpriz olarak önereceğiz. Ama devir bu devir işte. Pelkas bu sezon yedek bırakıldığı için gözle görülür şekilde maç kondisyonundan uzak kalmıştı. Ancak Karagümrük maçında gördük ki Pelkas’a çok ihtiyaç var. Adam geçen ve ceza sahası içinden vuran bir futbolcu şu futbol ikliminde çok değerli. İrfan ve Mesut, Pelkas gibi ceza sahası dışından arayan futbolcular değiller. Mesut neredeyse hiç adam geçmiyor, İrfan da beklerden gereken desteği alamadığı için pas kanallarına topu gönderemiyor. Bu maçta 10 numarada oynayacağını düşündüğüm Pelkas’ın bence farkını ortaya koyup yeniden doğacağı maç bu maç olacak. Önerim Yunan futbolcu.

 

Kaybedenler kulübü - Son bir ay içinde en fazla değer kaybeden oyuncular.

En çok değer kaybeden futbolcuların ilk 15inden 10 tanesi üç büyük İstanbul takımlarından...

Devam oku...

 

Ahmed Musa – Fatih Karagümrük

Geçtiğimiz hafta önermiş ve 1 asist kazanmıştık Ahmed Musa’dan. Aslında Pesic’in oynamayacağını varsayarak böyle bir öneride bulunmuştuk. Bu hafta Pesic’in sakatlanması yine bizim Ahmed Musa’yı önereceğimizi gösterdi. Maçı Alanya kazanabilir diye yorumluyorum. Ancak arkalarında da çok açık verecekler. Bu doğrultuda Ahmed Musa konusunda öne çıkabilir. Unutulmasın ki deplasman ekibi rakibine nazaran kuvvetli ve Karamoh ile Ahmed Musa’ya sahipler. Neden Bertolacci değil de Ahmed Musa; çünkü Bertolacci daha rahat oyunlarda ve nispeten daha zayıf takımlar karşısında tam biçilmiş kaftan. Karagümrük’ün kontra oynayacağını düşünüyor ve Nijeryalı yıldızı son yumurtam olarak öneriyorum.
 
 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »