Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Eğer ben bir futbolcu olsaydım, gözüm kapalı gideceğim yerlerden birisi olurdu Alanya. Akdeniz’in en görkemli tatil beldelerinden birinde görev yapan Alanyalı futbolcuların şanslı olduğu kadar Alanyalı taraftarların da çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok iyi bir scouting ekibi var Alanyaspor yönetiminin.

Yine iyi bir scout transferi ile karşı karşıyayız. Scout transferi demek illa da yeni yetme körpecik gençleri bulup çıkarmak değil, gerekirse takıma gelip hemen katkı verecek olgun oyuncuları bulmak anlamına da geliyor.

İşte onlardan birisi olduğunu düşündüğüm Nemanja Milunovic, kariyerinde Borac, Mladost ve Kızılyıldız’da oynarken yurtdışında ise Bate’de görev yapmış. Deneyimli oyuncu kariyerinde 345 maça çıkarken 31 gol ve 6 asist üretmiş, 65 sarı ve 3 kırmızı kart görmüş. Gol katkısının kayda değer olduğunu hava toplarında etkili olabileceğini ilk olarak söyleyeyim. Bol korner golleri izletebilir bize. Sanki bu yaz döneminde Fenerbahçe’ye giden Steven Caulker’ın yerine alınmış bir kopyası olarak nitelendirebiliriz kendisini. Ayrıca son olarak 2016 yılında milli takıma çağrılırken 4 maça çıkıp 1 gol atmış.

 

Hatayspor’un sistemine adapte olacaktır ancak bu biraz zaman alabilir: Sam Adekugbe!

Hücum yönünün zayıf olması Comunio menajerleri için önemli bir handikap.

Devam oku...

 

İki iyi stoperi ile yollarını ayıran Alanyaspor, Caulker ve Tzavellas’ı aratmayacak bir stoperle anlaştı görüşündeyim. Takımda başka Sırp oyuncu yok, dil konusunda problem yaşayabilir. Ayrıca tecrübeli oyuncu Belarus haricinde ilk defa farklı bir destinasyonda forma giyecek ülkesi dışında. Özetle dikkatle takip etmemiz gereken ve golleriyle bol puan kazandırma ihtimali olan bir oyuncuyu izleyeceğiz bu sene.

 

Yabancı kuralının yürürlüğe girmesinin ardından 2. yabancı kaleci düşündürücü: Diogo Sousa!

Araştırdığım yabancı kaynaklarda da oyuncunun fazla potansiyelinin olmadığı söyleniyor. Boyunun getirdiği avantaj ile de yan topları süpürmesi muhtemel.

Devam oku...

 

Comunio

Sofascore bu ligin değerlendirmesini yapmadığı için reyting ortalaması veremeyeceğim. Comunio’ya 07.06.2021’de 930.000 ile giriş yaptı (güncel değeri 6.520.000).

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

 

Yazar: Hamdi Ölmezoğlu

Tüm makaleler Hamdi Ölmezoğlu »