Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Comunio Süper Lig’de son 6 haftaya girildi. Son haftalarda form tutmuş ve bütçesi menajerleri çok zorlamayacak isimleri sizlere sunuyoruz. 

Emrah Başsan 1.870.000

Kayserispor’un sağ kanadı Emrah Başsan, ligin kalan bölümünde olumlu performans gösterecektir. Sezon genelinde iki gol ve dört asist ile oynayan Emrah, Kayserispor’un hücum organizasyonlarında etkin bir rol oynuyor. Süper Lig’in son düzlüğünde mutlaka skora doğrudan etki edecektir.

Soner Dikmen 1.370.000

İlhan palut ayrılığı sonrasında çalkantılı bir süreçten geçen Konyaspor, o eski günlerine dönmese bile sahaya ağırlığını koyan bir takım haline dönüştü. Son iki maçta aldığı galibiyetlerle moral bulan Anadolu ekibi, kalan maçlarında da rekabetini sürdürecektir. Konyaspor’unn yaşadığı olumsuzluklar içerisinde ayakta kalıp karakter gösterebilen ender oyunculardan biri ise Soner Dikmen’di. Takımın orta sahasında adeta bir tutkal görevi gören Soner, çift yönlü olarak hem hücum hem de savunma kısmında aktif rol oynuyor. Konya sporun yükselen grafiğinde Soner’in çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyor, devam eden süreçte de aynı performansı bekliyorum.

Comunio Update - Savunmada rotasyon! Fenerbahçe'de stoper ikilisi değişiyor.

Fenerbahçe'nin stoper ikilisi değişiyor. Demir Grup Sivasspor maçında, son haftaların formsuz ismi Samet Akaydın’ın yerine Serdar Aziz’in forma giymesi bekleniyor.

Devam oku...

Charilaos Charisis 1.500.000

Sivasspor’un sezon başında 500.000 Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı yunan ortasaha Charisis, sezon geneline baktığımızda vasatı geçemediğini söyleyebiliriz. Elbette bu durumun Sivasspor’un kollektif anlamda yaşamış olduğu düşüşle bağlantılı olduğu gerçeğini inkar etmemek gerekir. Fakat son haftalarda giderek artan performans gösteren yunan orta saha, Rıza Çalımbay’ın da gözünden kaçmamış olacak ki düzenli olarak forma şansı buluyor. Küme problemi yaşamasalar da oyuncular önümüzdeki sezon için verilen şansı iyi değerlendireceklerdir. Hali hazırda orta sahaya monte edilen Charisis’te kalan maçlarda takım içerisinde öne çıkan oyunculardan biri olacaktır.

Yusuf Sarı 3.150.000

Adana Demirspor’un pırpır kanadı Yusuf, son haftalarda Montella’nın rotasyonuna ilk 11 olarak girmeyi başardı. Kendisine verilen şansı çok iyi değerlendiren Yusuf, son iki maçta iki gol bir asist ile oynadı. Ligde dördüncü sırada yer alan Adana Demirspor, konumunu korumaya çalışacaktır. Onyekuru ve Yusuf’la kanıtlardan koşu yapan ve bu koşullar neticesinde ileri uçta boşluklar yaratan, alışılagelmişin dışında bir oyun oynayan adana Demirspor sezonun kalanında da uyum prensibinden vazgeçmeyecektir. Ve bu oyun kurgusunda Yusuf, Onyekuru ve Ndiaye üçlüsü bol bol skor üretecektir.

Savunma Önerileri - Piyasa değeri sayesinde kadronuzun gözbebeği olabilir!

Karagümrük’ün bulduğu Pirlo’nun parlattığı bir cevher diyebiliriz Levent için. Geçtiğimiz sezon transfer edilmesine karşın kayda değer süreler bulamamıştı.

Devam oku...

Saba Lobjanidze 2.850.000

Deprem felaketinin ardından Hatayspor’dan Fatih  Karagümrük’e kiralanan gürcü futbolcu Lobjanidze’nin o kaldığı yerden devam ettiğini görüyoruz. İstanbul’a ilk geldiğinde Colley’in arkasında bir müddet adaptasyon süreci geçirdi. Fakat Colley’in de düşüş yaşaması sonrası formayı teslim aldı. Ön tarafta Borini, Diagne ile yakaladığı uyum sonrası formayı kaptıracağını düşünmüyorum. Sürati sayesinde adam eksiltebilme özelliğiyle arkadaşlarını çokça besleyecektir. Kalan maçlarda kendisinden asistler bekliyorum.

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »