Foto: © Seskim Photo [Imago Images]
Acısıyla, tatlısıyla bir lig serüveninin daha sonuna geliyoruz. Burun buruna giden bir yarış içerisindeyseniz kalan her haftayı bir nakış gibi işlemeniz gerekecektir. Bunun için de performansı en yüksek seviyedeki topçulara yönelmek lazım.

Kalan 5 haftaya en formda giren oyuncuları sizlere hatırlatmak istedim. Keyifli okumalar diliyorum.

Mauro Icardi

“Şampiyonluk yakın meşaleleri yakın!” dercesine bir performansa büründü Tangocu. Sakatlıklar, performans düşüklükleri ve daha niceleri… Hepsi geride kaldı. Son 5 maçın hepsinde gol attı. Şanpiyonluk modunu açtı. Bundan sonra da kolay kolay duracağa benzemiyor. Galatasaray’ın sevgilisi hiç şüphesiz kalan haftaların en güvenilir limanı olacaktır.

Dries Mertens  

Bence bu sezon adına Galatasaray’ın 1 numaralı topçusu Mertens. Bu yaşta böylesine bir performans… Gözlerimizi her hafta açık bırakıyor adeta Mertens. Golleriyle, asistleriyle, şutlarıyla, mücadalesiyle sahanın her zerresinde her metrekaresinde Mertens. Son 5 haftaya eğer 0’dan kadro kurabilecek olsaydım ilk sıraya onu yazardım.

Comunio Öneriyor - 34. Hafta: Galatasaray ve Fenerbahçe Maçları Öncesi Yine Dolu Dolu Puan Kazandıracaktır!

Bu maçtan sonraki 4 maçının 2’si Galatasaray ve Fenerbahçe’ye karşı olacak Konyaspor bu maça mutlak 3 puan parolasıyla çıkacak.

Devam oku...

İrfan Can Kahveci

Sakatlıktan sonra bir döndü bir döndü. Son hafta Sivasspor engeline takılsa da Fenerbahçe’nin bir umudu İrfan olabilir. Takımının şüphesiz en formda oyuncusu konumunda. Hem saha içi hem saha dışı elinden gelenin fazlasını yapıyor İrfan. Takımını sırtlamaya, sevenlerini mutlu etmeye devam edecektir.

Dimirios Pelkas

Bence kapanışın sürpriz ismi Pelkas oldu. Sene başından beri isteneni bir türlü veremedi ancak son 4 haftada 2 gol 3 asistle takımını sırtladı. Formda olduğunda ne kadar tehlikeli biri olduğunu Fenerbahçe döneminden hatırladığımız Pelkas, son haftalarda bize “Déjà vu” yaşatıyor dersek yalan olmaz. Formda futbolcu arıyorsak İstanbul dışına çıkmamıza çok gerek yok. Pelkas çok iyi bir tercih olacaktır.

Fisktür Fırsatı - Fikstür Avantajını Elinde Bulunduran Takımlar ve Oyuncular Son Haftalarda Fark Yaratan Etkiler Yapabilir.

Geçtiğimiz hafta evinde Galatasaray’a mağlup olana kadar muhteşem bir grafik sergileyen, son dört maçını kazanan yedi maçtır kaybetmeyen Alanyaspor bunu çokta kolay olmayan bir fikstürde başardı.

Devam oku...

 Rey Manaj  

Sivasspor’un fikstür zorlaştı. Fenerbahçe’ye karşı da atamaz heralde. İkili mücadeleleri kaybeder yoruldu artık. Yapamaz, edemez… Yaptı, etti. Hala atıyor. Hala Sivasspor’u sırtlıyor. Şüphesiz en formda oyunculardan birisi Sivasspor’un sevgilisi. Adına şarkı yazılan her futbolcu bir hikaye yaratır. Bu hikayenin baş aktörü şüphesiz Rej Manaj.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »