Değerli menajerler,

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün yapılan açıklama ile beraber Avrupa’da boy gösterecek kulüplerimizin bu hafta sonu oynanması gereken İstanbulspor – Galatasaray, Fenerbahçe – Başakşehir FK ve Adana Demirspor – Beşiktaş müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Müsabakaların gün ve saatleri daha sonra ilan edilecektir.

21 Haziran tarihinde açıkladığımız yeni erteleme maç kuralı devreye girecektir. Bu kural/uygulama Comunio genelinde uygulanan bir kuraldır. Yeni erteleme kuralı makalemizi buradan okuyabilir ve Sosyal Medya adresimizde ilgili kural ile alaklı Video’muzu izleyebilirsiniz.

Comunio Update - Erteleme maçlarının kuralı değişti. İşte yeni uygulama kuralı!

2023/24 sezonu 19 Haziran'da start aldı. Yeni sezonda değişecek Erteleme maç değerlendirmesi kuralını sizlere duyurarak detaylarına değinmek isteriz.

Devam oku...

Bu doğrultuda 3. hafta ve erteleme maçları aşağıdaki şekilde uygulanacaktır:

3. hafta oynanacak 7 müsabaka üzerinden değerlendirilecek.

Kadrolarınızı 7 maç üzerinden kurmanız gerekir. Eğer ilk 11’i oynayacak takımların futbolcularından oluşturamasanız dahi, boş mevkileri oynamayacak olan futbolcularla doldurmanız gerekir, boş mevki için -4 puan cezası almamak için. 

7. haftada kupa müsabakası olan liglerimiz aynı şekilde 7 müsabaka üzerinden değerlendirilecek ve kupa fikstüründe bir değişim yapma imkanı olmayacak.


Erteleme maçlarının oynanacağı hafta ayrı bir maç haftası olarak değerlendirilecek ve ertelenen 3 maç değerlendirmeye alınacak. Bu 3 maç için yeni kadro kayıt edilmesi gerekecek.

Maç haftası 11’lerinizi oynanacak 3 müsabaka üzerinden kurmanız gerekecek. Sadece oynayacak 6 takım futbolcuları değerlendirmeye alınacak. 3. haftada kadronuzda olmayıp sonradan dahil ettikleriniz futbolcularıda erteleme maçlarında kullanabilirsiniz.

Erteleme maç haftasında boş kalan pozisyonlar -4 puan almayacaktır, bu pozisyonları doldurma mecburiyeti yoktur.

 

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »