Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Futbol da hayat gibi, sadece güzel anlardan ibaret değil. Yeşil sahada yaşanan hayal kırıklıkları da futbolun içindeki gerçekliğin bir yansımasıdır. Bu gerçekliğe adım atarak beklentilerimizi ve kadromuzu şekillendirmek, biz Comunio oyuncuları için önemli olacaktır.

Süper Lig’de geride bıraktığımız haftanın hayal kırıklıklarını kaleme aldım. Değerli Comunio severlere iyi okumalar diliyorum.

 

Vincent Aboubakar

Evinde Pendikspor’la 1-1 berabere kalan Beşiktaş’ın yıldızı, Süper Lig’in 2.haftasında da golle buluşamadı. Bu her ne kadar Beşiktaş’ın Pendikspor’a karşı oyun üstünlüğü kuramamasıyla doğru orantılı olsa da Aboubakar, yakaladığı gol pozisyonlarını değerlendiremedi.6.4 reyting ve kazanabildiği 2 puanla haftanın hayal kırıklıklarından biri oldu.

Sezona iyi giriş yapan sürpriz isimler: Gelecek haftalarda kadronuzda yer verebilirsiniz!

Geçen sezon koca bir devreyi düzenli oynamasına rağmen skor yapamadan kapatan İbrahim, bu sezon makus talihini yaptığı ilk denemede kırmayı başardı.

Devam oku...

Anderson Silva

Sene öncesi büyük umutlarla transfer edilen Anderson, Alanyaspor – Çaykur Rizespor maçındaki etkisiz performansıyla yürek burktu. Maç içinde genel anlamda etkisiz ve hareketsiz kaldı. 60.dakikada  oyundan alınması bana göre her ne kadar yanlış olsada kötü sinyaller verdi.

Gaetan Laura

Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda canlı olarak takip ettiğim maçta Gaetan Laura, benim için sahadaki en büyük hayal kırıklığıydı. Fenerbahçe gibi büyük takımlara karşı çok fazla net pozisyon bulunmayabilir ancak  Laura, gol olabilecek 2 net pozisyon kaçırdı. Tempolu ve her ne kadar dinamik olsa da bitirici olmadığının sinyalini verdi.

Süper Lig 3. Hafta Müsabakalarında Erteleme - Maçlar nasıl değerlendirilecek?

21 Haziran tarihinde açıkladığımız yeni erteleme maç kuralı devreye girecektir. Bu kural/uygulama Comunio genelinde uygulanan bir kuraldır.

Devam oku...

Nenad Bjelica

Trabzonspor için futbolculardan ziyade teknik direktör Nenad Bjelica’nın yarattığı hayal kırıklığına değinmek istiyorum.  Galatasaray’a karşı sahada varlık gösteremeyen Trabzonspor, gelecek için kötü sinyaller verdi. Ben Bjelica’yı hayal kırıklığı olarak yazma kararını 81. dakikada yaptığı oyuncu değişikliklerinde verdim. Maç içinde Trabzonspor her ne kadar etkisiz olsa da rakibine de çok fazla pozisyon vermiyordu. Son saniyeye kadar maçın içinde kalıp en azından duran toplarla etkili olabilirdi. Ancak Bjelica, Denswil ve Kourbelis’i çıkararak belki de tek işleyen çarka çomak soktu. Defans hattının dengesi bir anda değişince Galatasaray daha tehlikeli gelmeye başladı ve çok geçmeden 2. golü buldu. Şuanki gidişatta Nenad Bjelica’nın Trabzonspor geleceği pek parlak görünmüyor.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »