Foto: © Seskim Photo / [Imago Images]

Süper Lig’de yeni sezonun başlamasına artık günler kalmışken Comunio liglerinde menajerlerimiz takımların iskeletini oluşturdu ve lig içindeki bütçelerini kendilerine göre belirli bir miktarda harcamış oldu. Gözde, herkesin takımında görmek istediği oyuncuların ciddi bonservisücretlerine transfer olduğu şu günlerde liginde fark yaratabilmek için Comunio menajerleri göz ardı edilmiş futbolcuları da iyi takip edebilmeli.

Eldeki bütçe konusunda sıkıntılar yaşayan Comunio menajerlerimiz için bugünkü yazıda yeni sezon öncesi pek tercih edilmemiş ancak sezon içinde kadroda tutarak ekstra puanlar alabileceğiniz oyuncular önereceğiz.

Süper Lig’deki takımlara baktığımız zaman takımlar sezona girerken belirli bir takım iskeleti ve ana oyuncu rotasyonu oluşturarak girmek istiyor, bu ana rotasyon oyuncuları ise değer olarak Comunio’da bütçeleri zorlayabilecek değerlere de çıkabiliyor. Bu nispeten pahalı transfer pazarı günlerinde kadronuza katacağınız 2-3 ekstra, değeri minimum veya minimuma çok yakın oyuncuyla birlikte kadronuzu sezon içi için daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

MURAT CEM AKPINAR

Yeni sezonda Giresunspor forması giyecek olan Murat Cem Giresunspor’un şu ana kadar sessiz geçirdiği transfer sezonundan ötürü ilk 11 için ciddi bir aday. Orta sahada Trabzonspor ile Süper Lig tecrübesi de olan futbolcu Süper Lig başlayana kadar Giresunspor’dan yeni bir hamle görmedikçe ilk 11’de ciddi süreler alacaktır. 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size  ekstra puan katkısı verebilecek oyuncuların başında geliyor.

Futbolcu önerileri: 2M-3M arası kelepir isimler - Yetenekli orta saha oyuncusu daha fazla forma şansı bulacaktır.

Hazırlık maçlarında şu ana kadar teknik direktör Ismael’in değişilmezlerinden olmayı başaran Salih, oynadığı etkili oyun ve attığı gollerle yerini sağlamlaştırmayı başardı.

Devam oku...

ALAADDİN OKUMUŞ

Yeni sezona değişen bir sağ bek rotasyonu ile giriyor Sivasspor. Geçen sezon Ahmet Oğuz’un aldığı süreleri bu sezon Murat Paluli ile Alaaddin Okumuş’un paylaşmasını bekliyorum. Murat’ın Süper Lig deneyimi Alaaddin’e göre daha çok olsa da her maça ilk 11 çıkması bence pek mümkün değil. O yüzden Süper Lig’de kayda değer
bir süre alma potansiyeli olan Alaaddin’i 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum.

SHEREL FLORANUS

Alaaddin’e benzer bir futbolcudan devam edelim, Antalyaspor kadrosu içinde hem sağ beki hem de sol beki yedekleyen Floranus Bünyamin veya Güray’ın eksik olduğu haftalarda ve maçlarda forma giymesi en muhtemel isim olarak karşımıza çıkıyor. Antalyaspor’un savunmayı beşli kurguya döndürdüğünde de oyuna sokabileceği bir oyuncu olması sebebiyle ana rotasyonda pek görünmese de alacağı süreler beklenenin üzerinde olabilir. Bu yüzden de Floranus’u 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum.

Comunio'ya sor! Balotelli gidiyor mu? Seferovic'te Falcao faciası yaşanır mı?

Şuan için bizimde bildiğimiz kadarıyla İsviçre ekibi Sion ile temas halinde. Sion başkanı birinci ağızdan bunu bizzat doğruladı.

Devam oku...

FIRATCAN ÜZÜM

Madem sağ bekler ile başladık o mevkiden devam edelim, Süper Lig’e yükselen Ankaragücü sağ bek için şu ana kadar Oğuz Ceylan ve Fıratcan Üzüm’ü transfer etti. Takım ekstra bir yabancı sağ bek ile de görüşmelerini sürdürüyor ancak eldeki mevcut futbolcular ile yeni sezona başlanırsa hazırlık döneminde iyi sinyaller veren Fıratcan’ı Süper Lig’de oynarken görme ihtimalimiz bence yüksek. Comunio menajerleri arasında tanınırlığı çok düşükken Fıratcan gibi bir ismi transfer edip ondan katkı alırsanız liginizde dengeleri değiştirme
ihtimaliniz yüksek. Bu yüzden Fıratcan’ı 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum.

SADIK BAŞ

Geçen sezon transfer olduğu Hatayspor’da aldığı süreleri bana göre en iyi şekilde değerlendiren isimlerden biri Sadık idi, oyuncu hem sağ bek hem sağ açık hem de sol açık olarak süreler buldu ve takımı için elinden gelen her şeyi sahada yapmaya çalıştı. Yeni sezona nispeten daha az transferli giren Hatayspor kadrosu içinde Sadık’ın birkaç mevkide yine rotasyonda kullanılabilecek bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de Sadık’ı 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum.

Futbolcu önerileri: 1M-2M arası kelepir isimler - Büyük takım transferi ile değer patlaması yapabilir.

ADS formasıyla çıktığı 26 lig maçında 4,19 puan ortalaması yakaladı. Bu istatistiği çok yeterli olmasa da sakin ve doğru oyun anlayışıyla gelecek vaat ediyor.

Devam oku...

RAHMETULLAH BARİŞBEK

Sadık gibi Rahmetullah da joker diye tabir edebileceğimiz hem sağ-sol bek hem de hücumda sağ-sol açık ile orta sahanın merkezinde oynayabilen sahadaki birçok mevkiyi yedekleyebilen bir futbolcu. Giresunspor konusunda yazının başında sezona çok fazla transfer ile girmediklerini söylemiştik, takıma Süper Lig başlayana kadar yeni isimler gelmedikçe aynı Murat Cem gibi Rahmetullah da ciddi süreler almaya aday bir futbolcu olarak dikkat çekecektir. Erken davranıp onu transfer etmek liginizde sizi öne çıkarabilir. Bu yüzden de
Rahmetullah’ı 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum.

BERTUĞ YILDIRIM

Comunio liglerinde ucuza bir hücumcu bulabilmek çok zor ve neredeyse imkansız bir duruma yakın ancak benim sizin için bir önerim var. Geçen sezona göre Mame Diouf’u kaybeden Hatayspor kadrosunda Diouf varken de sezonun son dönemlerinde aldığı süreleri arttıran ve Türkiye U-21 Milli Takımı kadrosuna dahil olan Bertuğ Yıldırım’ın Diouf’un gidişinin ardından yeni sezonda da takımın ana rotasyonunda süre alabilecek bir isim olmasını bekliyorum. Forvet oyuncularına ödenen bonservis bedellerinden sonra liginizde Bertuğ’u alma konusunda ben size kefil olabilirim, bugüne kadar liginizdeki herhangi bir menajer onu almadıysa mutlaka takip listesine alıp futbolcuyu transfer etmek için teklif yapın. 200 bin bonservis altına alınabilecek ve sezon içinde de size bol bol ekstra puan katkısı verebilecek bir futbolcu olarak görüyorum Bertuğ Yıldırım’ı.

Yeni bir Comunio Magazin yazısında görüşmek üzere.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Oğuz Oruç

Tüm makaleler Oğuz Oruç »