Foto: © Antalyaspor Twitter

Herkese merhaba. Yine 2 sürpriz bulmayı başardık. Haji Wright ve Pedro Henrique ile yine takipçilerimize puan kazandırdık. Bu hafta ise sürpriz bulmak gerçekten çok zor… Bakalım neler olacak.

 

Umut NayirGiresunsppor

Gördük ki geçen sezon bu takımı Süper Lig’e çıkaran Balde, 1. Lig topçusu (eskilerin tabiriyle). Atamıyor efendim. Çok uğraşıyor ama olmuyor. Umut Nayir ise yine sonradan açılıp formayı almaya başladı. Şimdi Hatayspor’a 6 atan Alanyaspor’un maçı kazanacağı düşünülse de ben Giresunspor’un bu maçta rakibi oldukça zorlayacağını düşünüyorum. Umut Nayir’i Ankaragücü’nden itibaren oldukça beğenir ve takip ederim. Semih Şentürk tarzında golü koklayan bir yapısı var. Bence bu ligde çok iş yapabilecek bir futbolcu. Trabzonspor’dan sonra Alanyaspor’u da boş geçmeyebilir.

 

İstatistik İmparatorluğu: 'Pas' kategorisinde Süper Lig'in en iyileri. Comunio adına en can alıcı veriler ele alınıyor!

Yeni bir seriye başlıyoruz. Bu seride Comunio oyuncularının aldıkları puanların algoritmasını detaylı olarak inceleyeceğiz. veriler vasıtasıyla sizlere ufak ipuçları ve öneriler sunmaya çalışacağım.

Devam oku...

 

Admir MehmediAntalyaspor

Buram buram kalite kokan bir futbolcu. Gördük ki ara pasları, mücadeleci futbolu ile sezonun ikinci yarısına damga vurabilecek nitelikte. Ne de olsa eski bir FM kahramanı aynı zamanda. Antalyaspor onu, kötü gidişi durdurmak adına aldı. Ben bu haftadan itibaren ev sahibinin yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Ben kendini göstermek isteyen ve beklentilerin de onun üstünde olması dolayısıyla bu maçta Mehmedi diyorum.

 

Deniz TürüçBaşakşehir

Başakşehir Visca’yı verdikten sonra sallanmaya başladı. Önce Alanya beraberliği sonra Kayseri yenilgisi Emre Belözoğlu’nu oldukça düşündürüyor olmalı. Peki bu durumdan nasıl çıkacak Başakşehir. Visca’yı ara transferde satmanın ne kadar yanlış olduğunu söylemiş ve işleyen bir makinenin ayarları ile oynamanın hangi sonuçlar doğuracağını iki hafta önce ifade etmiştim. Ben bu maçta Emre’nin tüm kartlarını Deniz Türüç üzerine oynayacağını düşünüyorum. Chadli bir kanatta rakibi zorlarken, Okaka’nın rakip stoperleri ön direğe çekerken, Deniz Türüç’ün arka direğe gelip bitirici rolü üstleneceğini göreceğiz gibi geliyor. Bu maçta önerim Deniz Türüç.

 

Yakın Markaj: Yeni konseptimizin ilk konuğu Günay Güvenç'i sorularla Yakın Markaj'a aldık

YAKIN MARKAJ'da futbolcular ile söyleşinin ilk bölümü ile karşınızdayız. Bu projede Comunio kullanıcılarının ve Comunio magazin okurlarının merak ettiği soruları sorarak, futbolcuları daha yakından tanıma fırsatı elde edeceğiz.

Devam oku...

 

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray

Böyle harika bir yeteneği önereceğimi hiç düşünmezdim hem de açık ara lider karşısında. Ancak Trabzonspor’un rüzgârla dolan yelkenleri yavaş yavaş boşalıyor izlenimi vermeye başladı. Galatasaray ise gerçekten rezalet gidiyor. Ancak Galatasaray gibi büyük takımlar için böyle maçlar ayağa kalkma maçlarıdır. Hele ki kadronuzda Kerem gibi bir süper star adayınız varsa. Bence Türk futbolunun Cengiz Ünder ile birlikte en büyük geleceği Kerem. Galatasaraylı olmasam da bir futbolsever olarak onu izlemek büyük zevk veriyor. Türk Messi bu maçta sorumluluk alıp maçı çevirebilir. Özellikle kazanmaya çöllerde su gibi ihtiyaç duyan Galatasaray için kurtuluş çaresi, kurtuluş reçetesi Trabzonspor maçı. Bu maç da giderse düşme hattından kurtulmak için debelenen bir dev görebiliriz. Önerim Kerem.

İyi bir maç haftası olsun inşallah. Saygılarımla dostlar.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »