Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Volkan Demirel muhakkak bir değişim yaşatacaktır. Fakat şunu göz ardı etmemek gerekiyor. Hatayspor’un kadrosu geçtiğimiz senelere kıyasla bariz şekilde kan kaybetti. Mevcut yapıyla en olağan sonuç küme düşmemeye oynamak olacaktır Hatayspor için.

Mata İstanbulspor ile oynanan hazırlık maçında adeta bende bu takımın önemli bir parçasıyım dedi. Fakat yabancı kuralı sebebiyle ilk 11 oynaması biraz zor görünüyor. Şahsen Mertensle 90 dakikayı paylaşacakları kanaatindeyim.

Fenerbahçe’de Jorge Jesus bol rotasyonlu daimi 11’i olmadan oyun oynatan bir anlayış getirdi. Kısmen Başakşehir’de de bu durum söz konusu olsa bile Bertrand Traore’yi kadroda tutman daha mantıklı olacaktır.  

Futbolcu Önerileri 1M: alacağı süreler ile yapacağı ekstra katkılar yüzleri güldürebilir.

İstanbulspor’un oynamış olduğu 3-4-3 düzeninde öndeki 3 mevkide de forma giyebilmesi sayesinde onu sık sık maçlara dahil olurken gördük.

Devam oku...

Konyaspor’da ilk 11 artık netleşti. Ve bu 11’de Pavivic’in yerinin olmadığı da aşikar. Fakat kadrodan birinin sakatlanması veya performans düşüşü Pavivic’e tekrar ilk 11 ihtimali doğuracaktır.

Sivasspor da takım halinde bir düşüş söz konusu. Bu durum bireysel olarak oyunculara da yansımış durumda. Fakat 1.520.000 piyasa değeri olan oyuncu her zaman patlamaya müsait bir potansiyeldir. Satmanı önermem.

Muleka’nın oynama ihtimali tamamen Ghezzal ile bağlantılı. Eğer ki Ghezzal ilk 11 çıkarsa Muleka’yı yedek kulübesinde görme ihtimalimiz çok yüksek.

Fiyat/Performans klasmanında Gümüş 11 - Banko veya yedek, her şekilde değerlendirebilecek isimler!

Aralarında Süper Lig’in yaşlı kurtları, büyük takımlara gidip tutunamayanlar, fırsat verildiğinde gençlerinde bu düzeyde olabileceğini kanıtlayanlar, hepsinden biraz var.

Devam oku...

Son olarak 30 ağustos tarihinde resmi twitter hesabından görsel paylaşan Alanyaspor kulübü, Senegalli oyuncusunun bireysel antremanlara başladığını duyurdu. Fakat hala kadroya girebilmiş değil. Ne zaman döneceği konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Sivasspor da hem takımın duran topçusu olması hemde atak organizasyonlarında 1. Yaratıcı oyuncusu olması Gradel’i diğer oyunculardan farklı bir yere koyuyor. Bu sebeple takımda tutmanı öneririm.

Öncelikle değerinin 2’ye katlanma sebeplerinden en önemlisi Tirpan ilk 11 olarak kadrodaki yerini aldı. Bununla paralel olarak Kasımpaşa’nın savunmada göstereceği performans Tirpan’ında alacağı puanlarla doğru orantılı.

Nokta atışı - Akdeniz’de esen sessiz rüzgar: Alanyaspor'un genç ismi Yusuf Özdemir!

Alanyaspor’un oynadığı dört karşılaşmayı incelediğinizde hem atak organizasyonlarının içinde hem de defansa yardıma sık sık geldiğini görebilirsiniz.

Devam oku...

Dele Alli son 2-3 sezondur kariyeri tamamiyle inişe geçmiş bir oyuncu. Hem performans düşüşü hemde mental problemleri sebebiyle bulunduğu takımda istenmeyen bir oyuncuya dönüştü. Fakat şunu da unutmamak lazım ki inanılmaz bir yetenek. Eğer ki mental problemlerini aşarsa Süper Lig’de fazlasıyla iş yapacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »