Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Sezona kaliteli oyuncuların transferi ile başlayan Fenerbahçe puan anlamında üst sıralarda bulunsa da, oyunu ile taraftarları mutlu etmeyi başaramadı. Son olarak Göztepe mağlubiyeti ile evinde yenilgi sayısını 5’e çıkardı. Biz de Comunio menajerleri için Fenerbahçe’nin durumunu değerlendirdik.

 

Sol bek

Caner Erkin bireysel performans olarak takımın en iyilerinden biri olurken, Süper ligdeki bazı takımların toplamından daha fazla ceza sahasına orta açma başarısını yakaladı. Takımın kötü sonuçlar almasından sonra disiplinsiz davranışları taraftarların gözüne hoş gelmemeye başladı. Comunio da puan olarak her ne kadar başarılı olsa da, yerini Filip Novak’a kaptırması muhtemel görünüyor.

 

Sağ bek

Nazım Sangare, Gökhan Gönül’ün takımdan kesilmesi ile garanti oyuncu olarak kendini fazla zorlamıyor. Antalyaspor’daki performansına yaklaşamayan Sangare, forma mücadelesi vereceği bir oyuncu gelene kadar takımdaki yerini koruyacağa benziyor.

Süper Lig Panorama - 26. Hafta: Müthiş takım oyunu, bir isabetli şuta dahi müsade etmediler!

Kaleci var maç alır, kaleci var maç verir! Fernando Muslera yine maça damga vururken, puan ortalaması olan yüksek Jakub Szumski bu sefer üzdü!

Devam oku...

Stoper

Mauricio Lemos gösterdiği performans ve yaptığı hatalar ile yetersiz olduğunu göstererek takımdan ayrılacaklar listesine girdi. Comunio menajerlerinin oyuncuyu takımlarına transfer etmemelerini öneriyoruz. Marcel Tisserand ise yeterli süre alamadan sakatlıklarla boğuşması sonucunda yerini ara transferde gelen Attila Szalai’ye kaptırdı. Serdar Aziz takımın değişmeyen stoperi gibi görünse de ilerleyen dönemde Szalai ve Tisserand ikilisini göreceğimiz kesin. Comunioda değeri tekrar yükselişe geçen Tisserand’ı bu sürpriz değişim gerçekleşmeden takımınıza katabilirseniz kâr edebilirsiniz.

 

Merkez orta saha

Gustavo ve İrfan Can’ın sakatlıklarından dolayı şimdilik Sosa ve Ozan Tufan ikilisinin oynadığını görebiliyoruz. Her iki oyuncu da sakatlıktan kurtulduktan sonra sahada yerini alacaktır. Sosa’nın yetersiz performansı, formayı kaptıracağının kanıtı niteliğinde. Gustavo ve İrfan’ın dönmesi ile bu bölgedeki zenginlik büyük sıkıntılar yaratmaya devam edecektir. Gustavo haricindeki üç oyuncunun performansa dayalı formayı giyeceğini düşünüyoruz. Bu belirsizlikten dolayı Comunio menajerleri puanlar kaybedebilirler.

 

Sağ kanat

Osayi bu bölgede hızı ve fiziği ile ön plana çıkan oyuncu olarak formayı kaptı. Ferdi ise şampiyonluk yolunda harcanıyor diyebiliriz. Öncelikle Valencia ile forma mücadelesi veren, ardından Osayi’nin gelişiyle daha fazla gerileyen Ferdi’nin yer bulması zor görünüyor. Sinan Gümüş, bu bölgede daha çok alternatif olarak takımda bulunuyor.

25.-26. hafta Comunio piyasa değerleri gelişimi: Pelkas geri döndü!

Comunio 25.-26. hafta piyasa analizi: Fenerbahçe'nin yıldızı geri döndü! Yeniler çıkışlarını sürdürmeye devam ediyor.

Devam oku...

Sol kanat

Bu pozisyonunun asıl oyuncusu Perotti sakatlanarak ülkeden ayrıldı. Sezon sonu takımdan ayrılacak. Thiam ise forvet hattına geçirildi. Boşta kalan bu pozisyon için Pelkas, Sinan Gümüş, Valencia, Samatta dönüşümlü olarak oynadı. Henüz kimin o pozisyonda etkili olduğu belli değil. Ağırlık olarak Valencia veya Pelkas bu bölgede oynayabilir.

 

On numara

Mesut Özil, gelmesiyle tartışmasız bu pozisyonun tek sahibi oldu. Uzun süre maç oynamamasının verdiği dezavantajlar ve henüz hazır olmayışı takımı olumsuz etkiliyor. Pelkas’ın sakatlığından sonra Mert Hakan o pozisyonda oynarken, Mesut Özil’in gelmesi ile formayı kaptırdı. Mesut Özil ve Pelkas’ın 11’de kendine yer bulacağını düşünüyoruz. Mert Hakan ise ikisinin alternatifi olarak beklemek zorunda kalabilir.

Vasat kalan futbolcular: Transfer ederken bir kez daha düşünün!

Beklentilerin altında kalan ve puan ortalaması düşük futbolcular. Bir dünya yıldızı da aralarında!

Devam oku...

Forvet

Thiam bu bölgenin en iyi oyuncusu olsa da asıl mevkii santrafor değil. Cisse ve Samatta’nın mental açıdan iyi olduğunu düşünmüyoruz. Ancak ilerleyen günlerde, Thiam ve Samatta ikilisi sahaya çıkabilir. Özellikle Samatta’nın santrafor mevkiinde daha çok süre alacağını tahmin ediyoruz.

 

Hala Comunio oynamıyor musun? tıkla ve heyecana sen de ortak ol!

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »