Foto: © Imago / [Seskim Photo]

Herkese yeniden merhaba… Önümüzde geride bıraktığımız haftalara nispeten daha rahat bir fikstür haftası var. Bu hafta uzun bir yazı olmayacak ancak dilimiz döndüğünce sizlere sürprizleri önermeye çalışacağım. Hadi başlayalım.

 

Ahmed Musa – Karagümrük

Derbide umduğunu bulamayan ve kötü bir oyun sergileyen Fenerbahçe için Karagümrük maçı oldukça zor geçecek. Pesic’in ne durumda olduğunu bilinmiyor (takipteyiz). O nedenle bu maçta da Musa’nın önde oynamasını bekliyorum. Son maçta çok hareketliydi ve istediği fırsatları yakaladı Ahmed Musa. Fenerbahçe’nin bu maçta cümbür cemaat saldıracağını düşünürsek Ahmed Musa’nın gol pozisyonları bulması işten bile değil. Biliyorsunuz maç kondisyonu forma giydikçe kazanılır. Ahmed Musa da forma giydikçe etkili oluyor diyebilirim. Bu maçta benim sürpriz önerim Ahmed Musa.

 

Kaybedenler kulübü - Son bir ay içinde en fazla değer kaybeden oyuncular.

En çok değer kaybeden futbolcuların ilk 15inden 10 tanesi üç büyük İstanbul takımlarından...

Devam oku...

 

İbrahima Balde – Giresunspor

Başakşehir evinde çok zorlanan bir takım. Deplasmanda her ne kadar aslan olsa da evinde çok sıkıntılı maçlar oynuyor. Bu karşılaşmada da Giresunspor’a karşı oldukça zorlanacaklar. Özellikle Duarte’nin de kırmızı kart cezalısı olarak oynamaması bu karşılaşmada ibreyi Giresun lehine çeviriyor. Ben bu karşılaşmada sürpriz bir Giresunspor galibiyetinin uzakta olmadığını düşünüyorum. Son haftalarda attığı gollerle ön plana çıkan Balde’nin de öne çıkıp gol atabilme ihtimalini yüksek görüyorum.

 

Yunus Akgün – Adana Demirspor

Adana Demirspor güzel bir istikrar yakaladı. Giresunspor’u sahasında, deplasmanda ise Alanyaspor’u yenmesi bunun en önemli göstergesi. Yunus Akgün de aralara çabuk koşular atan, teknik ayaklara sahip bir kanat forvet… Diğer kanatta Vargas rakibi oyalarken Yunus boş pozisyonlara girebilir. Muslera’nın yokluğu, tandem bölgesinin zafiyeti ve takımın istikrarsız durumu da Galatasaray’ın böyle zorlu bir deplasmanda zorlanacağını işaret ediyor. Eyşan bir karakter olan Yunus’un bu karşılaşmada gol ya da asist katkısı verebileceğini düşünüyorum.

 

17. Haftanın Potansiyelleri: Özellikle göbekten gelen ataklar çok tehlikeli olacaktır.

Marcao’nun durumu belirsiz Luyindama tam manasıyla el bombası. Bu durumda özellikle göbekten gelen ataklar çok tehlikeli olacaktır.

Devam oku...

 

Mame Thiam – Kayserispor

Gözümde Malatyaspor bu sezonu bitirmiş bir takım… Mücadele yok, istek yok, pozisyon yok. Açıkcası Tetteh’in dönüşü de çare olamadı. Bu gidişle bayrağı erken indirecek gibi görünüyor. Aslında dişlerine göre bir rakiple karşılaşacaklar ancak ben bu karşılaşmada Kayserispor tarafındayım. Thiam’ın Beşiktaş deplasmanında 2 gol atması ve istikrar yakalaması da açıkçası bu tercihimde etkili oldu. Son sürpriz yumurta önerimi de Mame Thiam olarak sizlerle paylaşıyorum. Başarılar dilerim.
 
 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »